Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

1,672 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, De Boer beson shume tek Miranda per te rikthyer nje mbrojtje solide: clean sheet mungon nga…

Inter, De Boer beson shume tek Miranda per te rikthyer nje mbrojtje solide: clean sheet mungon nga…
Inter Club Staff

Mbrojtesi Brazilian, i cili sapo ka shenuar gol me kombetaren e tij diten e ditelindjes eshte gati qe te drejtoje mbrojtjen zikalter ne Serie A.

Edhe Joao Miranda, nder te tjeter, eshte rikthyer ne dispozicion te Frank De Boer kete mengjes. Braziliani, i cili shenoi edhe me kombetaren (me koke, i mori kohen Carlos Baccas), eshte gati te drejtoje mbrojtjen zikalter qe ne ndeshjen ndaj Pecares ku Interi eshte ne kerkim te ‘clean sheet’ (te mbaje porten e paprekur) qe – Sipas Gazzetta dello Sport – mungon qe prej kampionatit te kaluar ku zikalterit fituan ne shtepi ndaj Napolit 2-0. Tekniku i Interit do te punoje shume ne kerkim te gjetjes se nje mbrojtjeje solide e cila ka qene karakteristika kryesore e Interit te fazes se pare vjet. De Boer beson tek Miranda dhe kerkon nga ai qe te jete lideri i mbrojtjes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.