Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,737 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, De Boer ne fije te perit: dilema eshte te rrezikoje ose…

Inter, De Boer ne fije te perit: dilema eshte te rrezikoje ose…
Inter Club Staff

Edicioni i perditshem i Corriere dello Sport, analizon pozicionin e Frank De Boer dhe shpjegon se si jane shfaqur disa dyshime te ndryshme mbi teknikun hollandez, i cili ne keto momente ndodhet ne fije te perit.

“Ka fituar nje ndeshje pas nje muaj pa asnje sukses dhe e ka bere duke u “italianizuar”, ose me sakte, duke hequr dore nga koncepti i tij futbollistik (edhe) i keshilluar nga vete lojtaret ne dhomat e zhveshjes. E ardhmja e Frank de Boer, tashme, mbetet ne pikepyetje dhe pankina e tij nuk eshte me stabel. Kjo sepse klasifikimi ne Serie A dhe Europa League eshte gjithcka tjeter vecese e mire jo dhe dy javet e ardhshme jane te mbushura me takime aspak te lehta. I pari eshte neser ne Bergamo ndaj Atalantes. Nese do te shkoje keq ne Atleti Azzurri d’Italia pozicioni i tij do te behej akoma me i rrezikuar dhe me shume mundesi do te luhej e ardhmja ne ndeshjen ndaj Torinos. Natyrisht qe 1-0 ndaj Southampton nuk i ka zgjidhur problemet e Interit dhe as ato te teknikut hollandez i cili tani ndodhet ne nje pozicion teper te veshtire dhe po mban frymen: te kthehet tek filozofia e tij e perbere nga presing i larte per te rekuperuar topin ne mesfushen kundershtare dhe mbajtje topi apo te adaptohet me skuadren dhe te rrezikoje me pak?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.