Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,574 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-De Vrij, cfare e ardhme? “Fale nje premtimi te muajit prill, tani ka nje skenar komplet te ri: do behet nje…”

Inter-De Vrij, cfare e ardhme? “Fale nje premtimi te muajit prill, tani ka nje skenar komplet te ri: do behet nje…”
Inter Club Staff

Eshte ende per tu shkruar e gjitha e ardhmja e Stefan De Vrij qe eshte ne skadence kontrate me Interin ne 2023.

Sipas asaj qe shkruan Calciomercato.com, ne prill, Mino Raiola i ka bere nje premtim klubit zikalter por per fat te keq ai nuk jeton me.

Gjithesesi, duket se De Vrij eshte i predispozuar ta mbaje kete premtim: “Situata e hollandezit nuk do te perfundoje aspak si ajo e Perisic”.

“Ai nuk do te largohet me parameter zero te Tottenham. Pikerisht edhe per kete arsye situata e shitjes se tij eshte e ndalur”.

“Chelsea ka marre Koulibaly, Conte per Tottenham donte me shume Bastonin, United qe mbetet ka kerkaur nje mbrojtes por nuk kane munguar kontatket edhe per De Vrij”.

“Nderkohe, oferta e premtuar ne ate kohe nga Raiola ka qene 20 deri ne 25 milione euro, qe nuk ka ndodhur aspak”.

“Gjithesesi, De Vrij ka nje kontrate deri ne 2023 dhe nese nuk largohet kete vere, do te ulet me Interin dhe do te rinovoje kontraten”.

“Ky eshte pakti i bere. Normalisht, per De Vrij nuk do te ishte aspak nje problem qe te qendronte ne Milano duke rinovuar kontraten e tij per 3 apo 4 vite te tjera”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.