Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

27 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, degjo se cfare thote Vanheusden: “E ardhmja ime? Kam vetem nje enderr: qe nje dite te arrij…”

Inter, degjo se cfare thote Vanheusden: “E ardhmja ime? Kam vetem nje enderr: qe nje dite te arrij…”
Inter Club Staff

Ne nje interviste te gjate te dhene per Nieuwsblad, Zinho Vanheusden eshte rikthyer te flase nder te tjera per Interin dhe demtimin e tmerrshem te pesuar ne nje ndeshje te ketij sezoni me Standardin e Liezhit.

“E kam kuptuar menjehere qe dicka kishte ndodhur, kam ndjere dicka qe u keput. Nuk mund ta pershkruaj ndjesine.”

“Nuk e ndjeja me kemben. Arnaud Bodart me ka thene se e ndjeu edhe ai zhurmen prej disa metrash larg.”

Mbrojtesi tashme nuk deshiron te mendoje me per kete ne menyre negativem por ai po mendon vetem per rekuperimin e plote te tij.

“Europiani? Dua qe te jem ne forme 100%. Eshte koha qe te mendoj per veten time. Kam luajtur shume perpara atij demtimi, 16 ndeshje per me pak se dy muaj.”

E ARDHMJA DHE ENDRRA E MADHE – Vanheusden i ka idete e qarta per te ardhmen: “Pa demtimin me siguri do te isha larguar jashte Belgjikes ne kete sezon.”

“Mendoj se mund te bej nje hap perpara. Tani nuk e di. Nuk do te luaj per nje kohe te gjate ne Belgjike.”

“Por nese largohem kete sezon, apo ne tjetrin, varet totalisht nga situata. Per menyren se si ndihem, nga skuadra, nga shume gjera.”

“Eshte ende shume heret per te folur tani me siguri. E ardhmja? Te gjithe e dine endrren time: do te ishte nje mrekulli te luaja perseri tek Interi ne te ardhmen, sepse une kam kaluar aty, dua te le gjurme.”

“Mbi te gjitha, nje arritje shume e madhe te luaj per nje skuader kaq te rendesishme ne Champions League.”

“Do te thote te marr maksimumin nga karriera ime, ky eshte objektivi. Mund te rikthehem ne Belgjike, por ne Belgjike nuk e shoh vetem askund tjeter pervec Standard.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.