Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

314 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, degjo Skriniar: “Jam njeriu me i lumtur ne bote: ja pse. Ne jemi Interi, duhet gjithmone te…”

Inter, degjo Skriniar: “Jam njeriu me i lumtur ne bote: ja pse. Ne jemi Interi, duhet gjithmone te…”
Inter Club Staff

Milan Skriniar eshte rikthyer te pushtoje perseri zemrat e tifozeve te Interit qe kishin pasur dyshime nese ai ishte apo nuk ishte me ai lojtar qe i habiti te gjithe.

Por jo, ai ka ditur te tejkeloje cdo veshtiresi me skemen e re te Contes me tre mbrojtesa dhe ka fituar vendin e tij te ky Inter.

“Une kam nje moshe ku eshte shume e rendesishme te perjetosh maksimalisht cdo eksperience, edhe ato negativet, qe per mendimin tim te rrisin.”

“Ne ato situata ti e kupton se mund t’ja dalesh. Nuk kam thene asnjehere qe jam keq, por une gjithmone kam luftuar.”

“Kam treguar se mund te rikthehem edhe me i forte”, ka deklaruar ai per Sport Aktualty dhe me pas ka vazhduar edhe me tej.

“Sezonin e shkuar kam luajtur pothuajse gjithmone ne kampionat. Kam humbur vetem dy ndeshjet e fundit.”

“Pastaj, nuk kam luajtur ne Europa League, ku skuadra ka bere mire. Luanin pothuajse te njejtet lojtare gjithmone dhe une nuk isha ne ate grup.”

“Por ne asnje moment nuk jam merzitur sepse skuadra po fitonte, une ate doja. Po mundohesha te ndihmoja skuadren ne cdo menyre.”

“E dija qe momenti ishte i veshtire, por kisha besim te cilesite e mia. Ka disa momente per cdo lojtar qe kalon nje moment jo te mire.”

“Une tani jam njeriu me i lumtur ne bote tek Interi por e gjithe skuadra po luan shume mire. Kemi bere ndeshje te medha, kemi marre edhe fitore te medha.”

“Natyrisht qe jemi te lumtur, por sezoni eshte akoma shume i gjate. Cdo ndeshje eshte nje duel me vete.”

“Kampionati? Ne jemi Interi, duhet te luftojme gjithmone per kampionatin dhe asnjehere nuk duhet te dorezohemi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.