Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, deklarate zyrtare nga Antonello: “Ajo qe ndodhi nuk ishte nje turp, por nje super…”

Inter, deklarate zyrtare nga Antonello: “Ajo qe ndodhi nuk ishte nje turp, por nje super…”
Inter Club Staff

Ne pergjigje te polemikave pas ndeshjes me te diskutuar te koheve te fundit, ate Inter-Juve te se shtunes, ka folur sot per Inter TV administratori i deleguar i Interit, Alessandro Antonello i cili ka folur keshtu perpara mikrofonave:

“Jemi teper krenar per paraqitjen e djemve tane qe kane lene shpirtin ne fushe.”

“Dua te them qe edhe publiku yne ka qene fantastik duke mbeshtetur skuadren nga minuta e pare e deri ne te fundit.”

A ka kaluar inati?

“Absolutisht jo. Misteri ne konference i kishte kerkuar skuadres te ishte e rende ne fushe dhe djemte u treguan te rende. Por ndodhen gjera te pashpjegueshme dhe te papranueshme nga ana jone dhe nuk jemi te nevrikosur, por super te nevrikosur. Meritojme respekt, si klub dhe si tifoz.”

Objektiva te ridimensionuar?

“Djemte kane treguar se ne fushe dine te luajne. Jane profesionista te medhenj. Objektivi mbetet i njejte, deshirojme te kapim Champions dhe do te luftojme ndaj Udineses.”

Suning eshte larg? 

“Kane qene gjithe sezonin afer skuadres. Mbase dikush do qe te thote te kunderten se i intereson ashtu, por ne jemi te perqendruar tek Champions League.”

Cfare mesazhi deshironi te jepni per skuadren?

“Kemi humbur nje beteje dhe jo per fajin tone, por duam te fitojme luften sportive. Per ne dhe per tifozet.”

E keni pare videon e Allegrit dhe Tagliaventos qe qarkullon ne web dhe qe ka nxehur akoma me shume situaten ndermjet tifozeve? Pjanic nderkohe kur ka folur per arbitrin ka folur edhe per “kompensim” per kartonat e verdhe. Nuk ju duken te ekzagjeruara? 

“Gjithcka cfare ndodhi eshte ne syte e te gjitheve, u pa nga 80 mije tifoze ne stadium, nga 170 vende te botes e nga 700 milione persona. Sigurisht nuk ishte nje spot i mire per futbollin tone. Me sakte, ka qene nje euroturp.”

Pastaj, fraza finale:

“Kemi vendosur te flasim vetem sot sepse menduam se te flisnim pas ndeshjes do te na bente te thonim gjera emocionale dhe te nxehta. Pyesim vetem se si ne te njejten ndeshje jane perdorur dy peshore te ndryshme per dy skuadrat ne fushe. Ne boten e futbollit shume gjera po ndryshojne, por per fatin e keq disa gjera kane mbetur te njejta. Gjithesesi, ne, jemi krenar per historine tone…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.