Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

1,802 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah e papritura: “Klubi ka vendosur te mos grumbulloje dy lojtare: i pari eshte…”

Inter, del ne pah e papritura: “Klubi ka vendosur te mos grumbulloje dy lojtare: i pari eshte…”
Inter Club Staff

Inter diten e sotme ka rifilluar grumbullimin e saj parasezonal ne Appiano dhe skuadra eshte rikthyer te punoje ne Appiano Gentile.

Ky grumbullim eshte shume i rendesishem, sepse do te prezantohen blerjet e reja por nder te tjera, do te kete edhe shume lojtare te rinj nga Primavera.

Ne fakt jane plot 27 lojtaret e grumbulluar dhe diten e premte (pasneser) priten direkt lojtare te rendesishem si puna e Lukaku, Lautaro apo edhe te tjere.

“Por lojtare te rendesishem nuk mungojne as sot, sepse ne Appiano kane mberritur te gjithe te tjeret qe nuk kane qene te grumbulluar me Kombetaret”.

“Gjithesesi, ne menyre surprize, Inter nuk ka grumbulluar dy lojtare te saj te cilet deshiron ti largoje brenda pak ditesh”.

“I pari eshte Vanheusden, i cili eshte prane nje huazimi ne kampionatin Hollandez ku do te qendroje nje sezon”.

“Nderkohe, i dyti eshte Dalbert, i cili edhe pse nuk ka gjetur ende nje skuader, Inter nuk ka dashur ta ktheje aspak ne Appiano Gentile”.

“Edhe ai do te qendroje larg nderkohe qe do te gjendet nje sistemim, me shume mundesi ne huazim per nje sezon tjeter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.