Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

413 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah nje aleat i ri per Tonalin: personi qe po e shtyn me shume drejt Interit eshte… gjyshja e tij!

Inter, del ne pah nje aleat i ri per Tonalin: personi qe po e shtyn me shume drejt Interit eshte… gjyshja e tij!
Inter Club Staff

Sandro Tonali mbetet nje nga objektivat kryesore te merkatos se Interit: mesfushori i klasit 2000 i ka bindur te gjithe, qe tek Conte e deri tek drejtuesit.

Klubi zikalter nderkohe po kerkon formulen e duhur per te bindur presidentin Cellino.

Sipas Corriere dello Sport, zikalterit mund te kene gjetur nje aleat te ri per arritur tek lojtari i Brescias edhe pse mund te duket ne pamje te pare si dicka gazmore: pikerisht gjyshen e lojtarit.

“Ne garen per Sandro Tonalin ka dale ne pah ne menyre te papritur nje aleat brenda ne shtepi.”

“Behet fjale per gjyshen e talentit te Brescias, nje tifoze e cmendur e Interit.”

“Zonja quhet Gina Damiani dhe ne profilin e saj Facebook ka shume foto, lajme dhe artikuj qe kane ne qender Tonalin.”

“Ajo i eshte pergjigjur duke i prere endrrat ne mes edhe nje tifozi te Milanit qe i ka kerkuar “te lutem binde Sandron te vije tek Milani, do te ishte vendi i duhur te behej si Pirlo. Ai eshte shume i lidhur me ty. Te lutem binde”.

“Por gjyshes se Tonalit pak pershtypje i kane bere keto fjale dhe i eshte pergjigjur: “Me vjen keq per ty, por une jam nje interiste qe nga lindja. Forza Sandro dhe Forza Inter.”

Dicka gazmore apo jo? Por gjithcka ka te beje me nje person shume afer Tonalit (ajo e ka rritur Sandron) dhe mund te jete nje aleat me te vertete i rendesishem.

RREZIKU I NJE ANKANDI – “Poblemi per Marotten dhe Ausilion varet shume edhe nga ankandi qe rrezikohet per talentin e Brescias.”

“Interi e ka seriozisht per te, por Sandro i pelqen edhe Juventusin por edhe Fiorentines (edhe pse nuk mund te konkuroje me dy te parat) dhe skuadrave te medha europiane.”

“Ai eshte nje thesar per Brescian, klub i cili do te tentoje te perfitoje sa me shume nga nje prej talenteve me te mira te kampionatit italian.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.