Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

538 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah nje ‘dashuri e vjeter’ per krahun e majte: “Marotta ka po ben nje tentative te fundit.”

Inter, del ne pah nje ‘dashuri e vjeter’ per krahun e majte: “Marotta ka po ben nje tentative te fundit.”
Inter Club Staff

Ne ditet e fundit te merkatos se Interit nuk do te kete shume levizje te rendesishme. Ose edhe mund te kete ndonje.

Do te kete disa shitje, por skuadra nuk do te ndryshohet ne menyre te dukshme. Por nje blerje sipas zerave te fundit ne krahun e majte, mund ta kemi.

E kjo blerje mund te jete nje pelqim dhe ‘dashuri e vjeter’ e Antonio Contes, sepse me pare e ka stervitur edhe te Chelsea.

Sipas La Gazzetta dello Sport, eshte pikerisht Marcos Alonso okazioni me i fundit ne shtepine Inter per te majten.

“Marcos Alonso eshte rikthyer te jete nje piste e rendesishme per Interin. Nje objektiv qe ka qene gjithmone ne mendjen e Contes.”

“Ai do te kompletonte nje repart ku aktualisht Conte ka vetem 3 lojtare ne dispozicion: Achraf Hakimi, Ivan Perisic dhe Ashley Young.”

“Kjo sepse Henrique Dalbert dhe Asamoah konsiderohen si lojtare te larguar tashme, duke qene se Interi po tenton te gjeje nje sistemim per te dy ata.

Me siguri qe eshte edhe D’Ambrosio dhe Kolarov ne skuader, qe mund te perdoren ne raste emergjence, por nuk jane adapt per ate qe kerkon Conte nga krahet.”

“Prandaj, shansi me i fundit eshte spanjolli, qe i ka prishur marredheniet totalisht me Lampard: diten e djeshme, lojtari i krahut te majte nuk ishte as ne pankine por ne vendin e tij luajti Emerson Palmeri pak minuta.”

“Marotta e pelqen, Conte e do, Interi e ndjek: a do te arrihet tek ai? Nuk i dihet por ajo qe dihet, eshte se Interi do ta beje nje tentative.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.