Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

365 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah nje detaj i rendesishem: “Perpara Fiorentines, Conte i ka ‘nderruar’ rolin Eriksen: e ka provuar si…”

Inter, del ne pah nje detaj i rendesishem: “Perpara Fiorentines, Conte i ka ‘nderruar’ rolin Eriksen: e ka provuar si…”
Inter Club Staff

Antonio Conte, duket se ka marre masat per (jo) merkaton e Interit ne muajin janar, dhe deshiron te marre maksimumin nga skuadra e tij ne dispozicion.

Pikerisht nga ky fakt, ai po punon fort me Christian Eriksen, per te cilin e ka deklaruar se e shikon si pjese integrale te Interit.

Ai nga nje lojtar drejt largimit nga Interi, duke se e pret nje gjysme sezoni me me shume protagonizem ne skuadren zikalter.

Conte ka vendosur keshtu qe ta provoje si regjizor perpara mbrojtjes, ne rolin e Brozovic. Por me sa duket, jo vetem aty.

Sepse, sipas asaj qe tregon Tuttosport sot, danezi perpara Firenzes eshte provuar edhe ne rolin e ‘mezzala’, nje pozicion qe Conte e kishte studiuar per te ne fillim te eksperiences se tij zikalter.

“Perpara ndeshjes ne Firenze, ne prag te ndeshjes se Kupes se Italise, Conte e kishte provuar perseri si mezzala Christian Eriksen.”

“Ai me sa duket deshiron qe kur te mendoje per Eriksen, te kete dy zgjidhje ne xhep per formacionin e Interit.”

“Keshtu, ne mungese te Vidal, ai mund edhe te aktizohet ne vendin e kilianit, edhe pse kjo duket e veshtire ne kete moment.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.