Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah nje emer totalisht i papritur per porten? Ne Turqi: “Ausilio gati te udhetoje me shpejtesi per…”

Inter, del ne pah nje emer totalisht i papritur per porten? Ne Turqi: “Ausilio gati te udhetoje me shpejtesi per…”
Inter Club Staff

Ndonjehere merkato eshte totalisht e paparashikueshme dhe ndonjehere emrat qe qarkullojne jane te papritur.

Ka ndodhur fiks keshtu ne oret e fundit ku per porten e Interit ka dale ne pah ne emer qe nuk ishte degjuar asnjehere.

Interi nderkohe ka kohe qe po kerkon nje portier per periudhen post-Handanovic, duke pare edhe moshen e sllovenit.

Por duket se sipas lajmeve te fundit ne Turqi, Interi i ka hedhur syte per zevendesin e Samir pikerisht ne Super Ligen turke.

Who Is Uğurcan Çakır? Everything You Need to Know About the Liverpool and  Tottenham Target | 90min

Kete gje e ka shkruar nje nga mediat vendase (Karadeniz Gazetesi), sipas te ciles burimi  eshte shume i besueshem.

“Piero Ausilio eshte gati te udhetoje per ne Turqi qe te negocioje direkt me klubin e Trabzonsport per blerjen e portierit te Kombetares Turke.”

“Behet fjale per Ugurcan Cakir, i cili eshte nje portier mjaft i talentuar dhe qe ka shkelqyer ne sezonet e fundit.”

“Ausilio do te takohet me drejtuesit e klubit te Detit te Zi ne Stamboll dhe aty do te nise nje tratative te mirefillte./”

“Kerkesa e Trabzonspor eshte 30 milione euro ne kete moment dhe ata duan te fusin edhe nje klauzole per perfitimin e 25% te shifres se shitjes ne te ardhmen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.