Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

770 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inzaghi nuk permbahet pas ndeshjes: “Per Sanchez kam nje mesazh. Nderkohe lojtaret i kane kerkuar Zhang…”

Inzaghi nuk permbahet pas ndeshjes: “Per Sanchez kam nje mesazh. Nderkohe lojtaret i kane kerkuar Zhang…”
Inter Club Staff

Fale golit teper te bukur te Alexis Sanchez, ne minuten e 120, Interi ka fituar Superkupen e Italise me rezultatin 21.

Keshtu Inter ka marre ne shtepi Superkupen e saj numer gjashte ne historine e saj dhe kjo gje ka ndodhur me ne krye Simone Inzaghin.

Ky i fundit ka folur per Sport Mediaset dhe fjalet e tij kane qene keto:

Nje gezim i madh per nje emocion te ardhur atehere kur nuk e priste askush. Do te thote se keni besuar fort…

“Kemi pasur perballe nje skuader te madhe qe ka bere nje loje prej Juventusi. Nuk na kane krijuar veshtiresi te medha, por kane bere nje ndeshje te madhe.”

“Kane qene gjithmone brenda ndeshjes, kane luajtur mire.Ti mundesh nuk eshte kurre e lehte, e them me siguri kete.”

“Edhe pse une me pare me ta kam luajtur si jo favorit dhe kam fituar. Jam shume i kenaqur me gjithcka qe ndodhi.”

Sanchez ne fund te ndeshjes ka thene se priste te ishte titullar. Sa e rendesishme eshte qe te kesh lojtare te nje niveli kaq te larte?

“Mendoj se te gjithe duan te luajne, por une duhet te bej disa zgjedhje.”

“Edhe Gagliardini qe ka qene nje nder me te miret ndaj Lazios, ka qene ne stol. Nuk ka luajtur asnje minute sot madje.”

“Kam kater sulmues shume te forte, edhe Vidal na ka dhene nje dore sot dhe Dimarco ka qene super i rendesishem per golin.”

“Duhet te vazhdojme ne kete menyre, ishin 12 vkte qe Interi nuk fitonte nje Superkupe. Per kete klub kishte kaluar shume kohe. Ishte koha.”

Cfare ju ka thene Zhang? 

“Ishte shume i lumtur. Na ka bere komplimenta dhe lojtaret i kane kerkuar nje premio per kete sot. Mendoj se do i kenaqe te gjithe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.