Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

938 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah strategjia e Marottes? “Direkt pas ndeshjes me Bolognen, ai do te takoje dy…”

Inter, del ne pah strategjia e Marottes? “Direkt pas ndeshjes me Bolognen, ai do te takoje dy…”
Inter Club Staff

Data 27 prill do te jete nje date shume thelbesore per sezonin e Interit dhe te ardhmen e skuadres zikalter.

Inter do te udhetoje edhe njehere tjeter ne Bologna, por kesaj radhe per te luajtur ate ndeshje qe ne fillim te vitit u shty duke permbysur edhe klasifikimin e Serie A.

Pas asaj ndeshje, do te merret shume vesh edhe per te ardhmen e Interit dhe per luften Scudetto te zikalterve.

Nderkohe, duket se pas dates 27 prill, Marotta ka percaktuar edhe nje strategji te qarte dhe ka ne program dy takime me dy lojtare.

“Behet fjale per Ivan Perisic dhe Milan Skriniar, te cilet do te vine ne seli per tu takuar me klubin per te ardhmen.”

“Do te diskutohet per kontratat e tyre dhe per rinovimet respektive, me sllovakun qe ka prioritet por Interi deshiron ti mbaje te dy.”

“Qellimi i paleve gjithesesi duhet percaktuar qe eshte i perbashket dhe te gjithe duan qe aventurat te vazhdojne ne Milano.”

“Edhe pse te Perisic ka pak me shume nxitim duke qene se eshte ne dy muajt e fundit te kontrates me Interin. Por pas Bolognes me siguri do te merret vesh me shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.