Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

763 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, del ne pah super rroga qe do te kete Milan Skriniar me kontraten e re: “Zhang ka menduar ti ofroje…”

Inter, del ne pah super rroga qe do te kete Milan Skriniar me kontraten e re: “Zhang ka menduar ti ofroje…”
Inter Club Staff

Te largohet nga Inter nuk ka qene asnjehere ne idete e Milan Skriniar dhe tani eshte hapur edhe kapitulli i rinovimit.

Sipas Corriere dello Sport, edhe pse do te kete disa negociata, Inter duket e bindur qe ti jape lojtarit nje rroge shume te rendesishme.

“Gjithcka nis ne fakt nga ato rreth 9 milione euro qe PSG i ka ofruar lojtarit vetem e vetem qe te transferohej ne Prais”.

“Normalisht nuk do te marre aq tek Inter, por nje shifer te rendesishme do e marre, duke e bere menjehere nje nga me te paguarit ne skauder”.

“Pranveren e shkuar ai ishte ulur ne diskutime me drejtuesit e Interit dhe ka dhene fjalen se do te rinovoje me Interin pas veres”.

“Rroga aktuale e tij eshte vetem 3,8 milione euro. Duket e qarte nderkohe qe shifrat do te jene pak a shume njesoj me Lautaron dhe Brozovic”.

“Ata marrin rreth 6,2 dhe 6,5 milione euro ne sezon. Nga ky tavan pagash ben perjashtim ne kete moment vetem Lukaku”.

“Keshtu Zhang ka menduar ti ofroje atij nje shifer te rendesishme vetem e vetem qe Skri te mos kete me asnje dyshim per te qendruar ne Milano. Ne qershorin e ardhshem eshte e sigurt qe nuk do te shkohet ne skadence kontrate”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.