Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

526 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Dembele, rritet optimizmi: Pochettino dorezohet dhe kerkon zevendesues. Pas 13 korrikut…

Inter-Dembele, rritet optimizmi: Pochettino dorezohet dhe kerkon zevendesues. Pas 13 korrikut…
Bujar Berishaj

Inter ka besim me te madh per Mousa Dembele, objektivin kryesor per mesfushen.

Sic raporton Corriere dello Sport, shpresat zikalter jane ne rritje dhe jane te lidhura me kerkimin nga ana e Tottenham per nje zevendesues.

Mauricio Pochettino, qe e ka Dembelen si nje prej lojtareve me te perkedhelur, ka kerkuar qe ai te rinovoj gjate muajve te kaluar por tani qe ka kuptuar deshiren e tij per t’u larguar eshte dorezuar dhe ka dhene driten e gjelber per te kerkuar Steven N’Zonzi qe do e zevendesonte belgun.

Presidenti i Tottenham Hotspur pret qe nga lamtumira e Dembele te nis sulmin per francezin duke shfrytezuar te hollat (ose te pakten nje pjese prej tyre) dhe nuk e ka ndermend t’i bej zbritje klubit zikalter.

Interi, nga takimi i mehershem i Londres e di qe cmimi i duhur eshte 30 milione euro dhe duket se per lojtarin (te pakten sic lexohet ne rreshtat e Corriere dello Sport) ka nje oferte nga Kina qe do te jete e vlefshme deri me 13 korrik.

Ne kete date merkato kineze do te mbyllet dhe cmimi i lojtarit pritet te ulet duke bere keshtu qe Interi te kthehet ne mode, skuadra e vetme qe ka treguar interesim te vertete per Dembele.

Ne pritje per te kuptuar nese Interi do te mund te ishte i interesuar edhe per N’Zonzin, qe tashme ka qene ne shenjestren e Ausilios ne te kaluaren, ne mesin e alternativave eshte edhe William Carvalho.

Per kete te fundit ka nje oferte nga Real Betis qe ka vene ne pjate nje shifer prej 20 milione euro, me Interin qe per portugezin ka pasur disa kontakte me dirigjencen e Sporting Lisbona.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.