Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, denohet Conte nga gjykata sportive per gishtin e mesit ndaj Agnellit: “Tekniku denohet me…”

Inter, denohet Conte nga gjykata sportive per gishtin e mesit ndaj Agnellit: “Tekniku denohet me…”
Inter Club Staff

Te gjithe e mbajne mend ate qe ndodhi tek ndeshja Juventus-Inter ne Juventus-Stadium pak kohe me pare ne Kupen e Italise.

Agnelli ofendoi Conten me fjale te renda dhe Conte nuk eshte se u mendua shume kur i tregoi gishtin e mesit atij dhe juventineve prezent ne Juventus Stadium.

Nderkohe, pikerisht per kete ngjarje, diten e djeshme ka ardhur edhe denimi per tranjerin e Interit qe eshte denuar keshtu.

Ai do te jete i detyruar te paguaje nje sanlsion prej 2000 eurosh sepse eshte shpallur fajtor nga Prokura Federale.

“Gjithcka ka ndodhur ne daten 9 shkurt 2021, kur tekniku zikalter, duke pare nga tribuna ka nxjere gishtin e mesit ne drejti mte Andrea Agnellit.

“Gjesti ka qene ofendues dhe me pas kjo gje ka sjelle edhe qe te tensionohen gjakrat ndermjet paleve ne ate moment.”

“Gjykata Sportive, pasi ka pare te gjitha provat, ka vendosur te denoje Antonio Conten, tranjerin e Interit me 2.000 euro gjobe.”

“Gjesti eshte konsideruar vulgar dhe si i papershtatshem me imazhin dhe mesazhin qe futbolli duhet te transmetoje.”

“Por duke pare edhe pergjegjesine direkte te F.C. INTERNAZIONALE MILANO, edhe klubi gjobitet me 2.000 euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.