Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

129 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, deshton edhe nje blerje tjeter: “Ka qene Antonio Conte ai qe ka refuzuar blerjen e sulmuesit argjentinas.”

Inter, deshton edhe nje blerje tjeter: “Ka qene Antonio Conte ai qe ka refuzuar blerjen e sulmuesit argjentinas.”
Inter Club Staff

Eshte folur disa here ne te kaluaren por me sa duket nuk do te behet gje per Adolfo Gaich.

Lojtari argjentinas eshte permendur disa here nga media te ndryshme me nje kalim te mundshem ne Milano tek Interi, por me sa duket, zikalterit kane hequr dore.

Bomberi i San Lorenzos, eshte afuar si me Interin e si me Milanin ne merkato, por me sa duket ka gjetur nje marreveshje me CSKA Moska, qe do te paguaje per te plot 8 milione euro plus 500 mije euro bonuse per 80% te kartonit te tij.

Por cfare shkoi keq per transferrimin e tij ne Milano sepse shihej si nje element me prespektive? Me sa duket, eshte nje vendim i Contes.

Sipas asaj qe shkruan Calciomercato.com, skarcimi i tij ka ardhur pikerisht nga tekniku i Interit, Antonio Conte.

Gjithcka ka te beje sepse Antonio Conte preferon qe rolin e zevendesit te Romelu Lukaku ta beje nje element ekspert gati per Serie A dhe jo nje i ri qe nuk e njeh fare futbollin italian.

Lojtari ishte sugjeruar nga Ausilio per Conten, por ky i fundit nuk ka qene fare i interesuar per te. Ai deshiron njerez si Dzeko apo Giroud per ate rol ne skuader.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.