Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 5, 2020

Scroll to top

Top

215 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, deshton totalisht misioni Joao Mario: ja detajet!

Inter, deshton totalisht misioni Joao Mario: ja detajet!
Inter Club Staff

Interi me sa duket ka deshtuar totalisht ne misionin e saj ne Rusi per Joao Mario dhe qendrimin e tij atje.

Nderkohe qe zikalterit po punojne me shpejtesi per mbylljen perfundimtare te shitjes se Icardit tek Paris Saint Germain, nje lajm jo i mire ka ardhur nga Rusia edhe pse pritej prej ditesh.

Corriere dello Sport shpjegon: “Situata e Joao Mario eshte totalisht e ndryshme ne krahasim me ate te Mauro Icardit.”

“Asnje euro nga tetembedhjete milione eurot qe duhet te paguante Lokomotiv Moska ne rast se do te perdornin te drejten e blerjes per mesfushorin portugez.”

“Pavarsisht se skadenca e huazimit ndodh ne 30 qershor, lojtari – qe Interi e pagoi 40 milione euro pas Europianit te fituar ne 2016 – do te rikthehet ne Milano.”

“Kete gje ja ka komunikuar ne rruge zyrtare klubi rus i Lokomotiv drejtuesve zikalter gjate dites se djeshme.”

“Tashme Beppe Marotta dhe Piero Ausilio do te kene detyren e veshtire per te gjetur nje sistemim te ri per portugezin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.