Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

336 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, detyrim te fitosh ne Bergamo: por kalendari i buzeqesh zikalterve. Perpara Juventusit…

Inter, detyrim te fitosh ne Bergamo: por kalendari i buzeqesh zikalterve. Perpara Juventusit…
Inter Club Staff

Pas humbjes ne Torino, transferta ne Bergamo sot ndaj Atalantes per Interin ka nje rendesi teper te madhe.

Sepse te fitoshj ne fushen Atleti Azzurri d’Italia, te perfitosh nga derbi i Romes, mund te jete nje ndihmese shume e madhe ne garen per nje vend ne Champions League.

Mbi te gjitha, nese shikon kalendarin ku pas Atalantes zikalterit do te perballen me Cagliarin dhe Chievon, perpara sfides me Juventusin ne San Siro.

Te besh nente pike ne keto tre ndeshje do te thote shume, do te thote nje hap te sigurt drejt objektivit:

“Kujdes duhet te beje Interi ne nje ndeshje qe eshte shume e rendesishme per maratonen drejt Champions League me Lazion dhe Romen. Kjo sepse menuja e dites se kampionatit parashikon pikerisht nje derbi ne kryeqytet, i cili do te shohe perballe Lazion dhe Romen, kundershtaret direkt te Interit per vendin e trete dhe te katert.”

“Por, lajmi i mire per zikalterit eshte qe pas ndeshjes ne Bergamo, ata do te perballen me Cagliarin (te marten ne San Siro) dhe ne transferten e Verones per tu perballur me Chievos e me pas do te perballen me Juven ne San Siro.”

“Te shkosh ne perballjen me Juventusin ne San Siro me nente pike ne xhep ne keto tre ndeshje do te thote shume. Mund te jete nje parashute e mire per tu perballur me kete sfide me te gjithe qetesine e nevojshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.