Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

660 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe Championsi i arte: “Ja sa milione euro do te perfitoje klubi kete sezon: shifra shkon deri ne…”

Inter dhe Championsi i arte: “Ja sa milione euro do te perfitoje klubi kete sezon: shifra shkon deri ne…”
Inter Club Staff

Te premten e ardhshme do te hidhet shorti i Champions League, kompeticioni me i rendesishem qe mund te jape nje dore te madhe per skuadrat italiane duke pare premiot e shtrenjta.

“Si fillim, per Interin gjithcka do te filloje me nje shume prej 36,4 milione eurosh vetem me pjesemarrjen ne grupe”.

“Por jane shifra qe do te ndryshojne direkt ne baze te rezultateve duke qene se jane rreth 2 miliarde euro qe shperndahen me skuadrave pjesemarrese”.

“Pjesemarrja ka shifer fikse prej 15,6 milione per cdo skuader qe kualifikohet. Me pas eshte Ranking historik, e cila sjell 36 milione euro per skuadren me te mire ne 10 vitet e fundit ne Champions dhe zbret me 1,1 milione euro per cdo skuader deri tek e fundit.”

“Inter eshte ne vendin e 20 ketu dhe do te marre rreth 14,8 milione euro ndersa Milan do te marre 13,6 milione euro”.

“Zerat e tjere kane te bejne me rezultatet qe do te behen dhe ne fund, ai qe ngre kupen, do arrije te marri edhe 69,5 milione euro”.

“Inter do te tentoje me te gjitha menyrat qe te kaloje edhe kete sezon ne fazen me eleminim direkt sepse ajo eshte shume e rendesishme”.

“Tashme per nje klub si zikalterit nuk eshte me e pranueshme nje Champions si ato me Conten, kur skuadra nuk arriti te kualifikohej dy here radhazi”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.