Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,259 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe Juve, lufte per Berardi: Zikalterit te gatshem te kalojne ne rruge gjyqesore! Tani…

Inter dhe Juve, lufte per Berardi: Zikalterit te gatshem te kalojne ne rruge gjyqesore! Tani…
Inter Club Staff

Nje intrige me tre pale: Inter, Juventus dhe Sassuolo. Tre pale te perfshira ne fatin e nje lotjari te vetem, te Domenico Berardit.

Zikalterit kane arritur marveshjen me lojtarin dhe i kane bere nje oferte Sassuolos. Por Juventusi po kundershton sepse ka nje marveshje verbale te pashkruar me Sassuolon. Por Interi, sipas asaj qe thote Corriere dello Sport, mund ta hedhe posht kete ‘marveshje’ ne rruge ligjore.

Berardi, kjo eshte ceshtja e dites. Interi eshte e gatshme te hedhe ne ere marveshjen Juventus-Sassuolo dhe te shpertheje. Pas sulmit te zikalterve dhe pas marveshjen me lojtarin 22 vjecar, tensioni eshte teper i larte, por niveli me i larte i alarmit vjen pas deklarates se Marottas: “Nuk mendoj se Berardi do te shkoje tek Interi”, ka thene drejtuesi bardhezi. “Por si? – kane pyetur veten ne klubin zikalter -. Lojtari eshte i Sassuolos dhe po flet nje drejtues i Juventusit?”. Vetem se Interi nuk eshte limituar duke bere thjesht nje pyetje: duket se ne fakt eshte kontaktuar nje zyre ligjore per te verifikuar mundesine per te bere nje komunikate zyrtare ku te kerkohet nje hetim nga Federata. Rregullorja nuk parashikon as te drejta riblerje e as opsione te ketij lloji.

DESHIRA E LOJTARIT DECIZIVE? “Nderkohe bashkepunimi ndermjet Juves dhe Sassuolos eshte shume solid dhe i veshtire per tu thyer. Arritja tek Berardi mund te kthehet ne nje Everest. Por Interi ka qellimin qe te perdore cdo arme te mundeshme qe ka ne dispozicion. “Interi eshte teper e vendosur dhe ka bere nje oferte – ka shpjeguar agjenti i lojtarit, Seghedoni, per Radion Sportive. Marotta nuk e shikon me bluzen zikalter? Une mendoj se ne kete moment fjalet me te rendesishme duhet te dalin nga Sassuolo dhe jo nga Juventusi…”. Sic u tha edhe me pare, Interi me Berardin ka nje marveshje pesevjecare me pothuajse 3 milione ne sezon bashke me bonuse. Per me shume, sulmuesi ka dhene premtimin e tij per te kaluar tek Interi. Do te mjaftoje? Vetem koha do ta tregoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.