Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

53 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe Milan ne gare per lojtarin e Sassulos: Interi do te perdore Pinamontin si shkembim?

Inter dhe Milan ne gare per lojtarin e Sassulos: Interi do te perdore Pinamontin si shkembim?
Inter Club Staff

Sulmuesi i krahut te Sassuolo pelqehet shume nga Interi dhe nga Milani.

Matteo Politano ka ndezur nje nje derbi te vertete ndermjet dy skuadrave te Milanos.

Per kete gje shkruan sot Tuttosport e cila tregon se si sulmuesi i krahut te Sassuolos ka perfunduar ne listen e objektivave te Interit dhe te Milanit e mund te shnderrohet keshtu ne nje protagonist te merkatos ne vere.

Image result for politano

Milani, me Suson qe pritet te largohet ne vere, kane vene syte pikerisht tek lojtari i Sassuolos si zevendesues ideal te spanjollit ndersa zikalterit do e deshironin Politanon si nje zevendesues te Perisic ose Candreves ne stol.

Me shprese, zikalterit po mendojne per sezonin e ardhshem ku ndoshta do te luajne ne kampionat dhe Champions League dhe do i duhen alternativa te vlefshme ne fushe por edhe ne stol.

Drejtori sportiv Piero Ausilio duhet te beje llogarite me Fair Play Financiar, dhe po kerkon te gjeje si sponde nje klub mik per te bere dicka te ngjashme qe beri edhe me Sampdorian per Milan Skriniar.

Zgjidhja mund te vije pikerisht nga Andrea Pinamonti: sulmuesi zikalter, bashke me Federico Valietti, ishte shitur tek Sassuolo ne fund te merkatos (oret e fundit te saj) por kjo marreveshje mbeti vetem ne leter sepse lojtari nuk e pranoi kete transferim.

Sassuolo e vlereson kartonin e Politanos 28 milione euro dhe Interi e di qe mund te llogarise ne kete marreveshje Pinamontin 10 milione euro por disa milione edhe me Valiettin.

Keto shitje perpara 30 qershorit do te sillnin tek Interi goxha plusvalenca, pikerisht sic ndodhi me Caprarin tek Sampdoria kur Skriniar u vesh zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.