Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

571 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dhe shifra e frikshme +245% ne mesin e pandemise: “E pabesueshme por zikalterit kane dy TOP PLAYER ne…”

Inter dhe shifra e frikshme +245% ne mesin e pandemise: “E pabesueshme por zikalterit kane dy TOP PLAYER ne…”
Inter Club Staff

Vera e Interit ka qene shume e veshtire dhe me shume lajme te bujshme si per sa i preket merkatos, por edhe klubit.

Veshtiresite e Suning kane shtyre drejtuesit zikalter qe te bejne disa mrekulli me merkaton por edhe ne ceshtje te tjera.

Nuk duhet harruar qe Interi ishte edhe ne kerkim te sponsorave ku pandemia kishte veshtiresuar gjithcka, por puna e Antonellos ka qene e nje niveli teper te larte.

“Menaxheret e Interit, me ne krye Alessandro Antonellon kabne bere nje pune te mrekullueshme qe do te mbahet mend gjate.”

“Dalja e sponsorit historik Pirelli qe sillte 12 milione euro ne sezon plus bonuse dhe i Credit Agricole qe sillte 2 milione euro eshte absorbuar nga Lenovo, Socios dhe Zyrtara/Digital Bits.”

“Nese shohim shifrat, Interi ka pesuar nje rritje prej 245%. Nje performance kjo e pabesueshem duke pare se jemi ne mesin e pandemise”, nenvizon La Repubblica.

“Paralelisht me keto operacione, Marotta ka punuar per pjesen sportive te klubit duke sjelle plot 130 milione euro plus ne kasat zikalter.”

“Jashte Lukaku dhe Hakimi per te ardhur Dumfries, Dzeko dhe Correa. Plus edhe disa operacione me te vogla.”

“Eshte larguar Joao Mario, Dalbert, Gabigol e te tjere qe nuk jane konsideruar te vlefshem per projektin e Interit.”

“Gjithesesi, ende ka mundesi per tu permiresuar ne raport me kostot sepse Interi vazhdon te harxhoje shume: zikalterit djegin rreth 12 milione euro cdo muaj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.