Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

944 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, dhurata e pare e merkatos vjen nga PSG? “Behet fjale per nje lojtar krahu. Ai shihet si zevendesi i…”

Inter, dhurata e pare e merkatos vjen nga PSG? “Behet fjale per nje lojtar krahu. Ai shihet si zevendesi i…”
Inter Club Staff

Inter i Simone Inzaghit po vazhdon me shpejtesi te madhe drejt mbylljes se vitit kalendarik ne vend te pare.

Pasi zikalterit kane bere shume mire ne Champions League, tani po tentojne qe te bejne po aq mire edhe ne Serie A.

Nderkohe, drejtuesit e klubit po mendojne me dhjetra menyra se si kjo skuader aktuale mund te perforcohet akoma edhe me shume.

Me sa duket, ne kete moment po mendohet qe te investohet qe ne janar per nje zevendes te Perisic duke pare situaten e Dimarcos.

“Ky i fundit ka treguar se shume mire mund te luaje ne pozicionin e Bastonit duke i dhene mundesi Interit qe te shohe pa problem nje lojtar krahu te mirefillte.”

“Dimarco ka cilesi shume te mira per rolin e te tretit te qendres dhe Marotta ka menduar se mbase Interi duhet te marre nje specialist te krahut.”

Sipas Corriere dello Sport, nje zgjidhje e mire mund te vije pikerisht nga Paris Saint Germain: “Mardheniet me Leonardon jane shume te mira dhe Inzaghi do e pelqente nje zevendes per Perisic.”

“Behet fjale per Kurzawa dhe Bernat, dy lojtare shume pak te perdorur. Nese Interi do te beje nje tentative per ta, gjithcka do te jete shume e thjeshte dhe PSG eshte e hapur per nje huazim te thjeshte. Lojtari qe po shihet me shume nga klubi zikalter eshte francezi Kurzawa.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.