Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

547 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Di Marzio zbulon: “Contes i pelqen shume nje lojtar i Torinos: ja detajet.”

Inter, Di Marzio zbulon: “Contes i pelqen shume nje lojtar i Torinos: ja detajet.”
Inter Club Staff

Interi arriti te fitonte diten e djeshme ndaj Torinos me rezultatin 3-1 ne San Siro edhe pse e nisi shume keq pjesen e pare.

Pas gabimit te rende te Handanovic qe solli edhe golin e Belottit, me pas erdhi reagimi i zikalterve ne pjesen e dyte ku u shenuan tre gola ne porten e Torinos.

Ne fakt, ne pergjithesi ishte nje ndeshje e luajtur mjaft mire nga Interi, por gabimi individual i Handes mund ti kishte komplikuar me shume gjerat.

Gjithesesi, sipas asaj qe zbuloi diten e djeshme Gianluca Di Marzio, Antonio Conte ka filluar te pelqeje shume nje lojtar te Torinos.

“Eshte nje emer qe nuk eshte permendur ne kete sezon per merkaton zikalter, por qe me pare ka luajtur me kete fanelle.”

“Po flasim per Cristian Ansaldi. Lojtari argjentinas i pelqen jashtezakonisht shume tranjerit te Interit.”

“Mbase Interi nuk do e bleje ate e do te investoje te dikush me i ri apo sepse nuk ka nevoje, por Contes ky lojtar i pelqen shume shume dhe Ausilio me Marotten e di kete gje.”

Keshtu eshte shprehur Gianluca Di Marzio, prezent ne studiot e sky Sport kur ka folur per mbrojtesin e krahut argjentinas.

Di Marzio gjithesesi ka konfirmuar se Interi ne kete moment nuk ka ndonje interes per lojtarin, por nese Conte do deshiroje, zikalterit mund ta bejne nje tentative edhe pse ka dyshime per vleren teknike te lojtarit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.