Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Di Marzio zbulon: “Shitja e Casadei ben Interin te hidhet menjehere ne sulm per nje goditje? Ja detajet”.

Inter, Di Marzio zbulon: “Shitja e Casadei ben Interin te hidhet menjehere ne sulm per nje goditje? Ja detajet”.
Inter Club Staff

Shitja e Cesare Casadei te Chelsea me sa duket do i jape mundesine Interit qe te hidhet direkt ne sulm per nje goditje ne merkato.

Per kete eshte i bindur Gianluca Di Marzio, i cili flet keshtu per shitjen e talentit ne Premier League dhe per mrekaton zikalter.

“Casadei eshte gati te behet nje lojtar i Chelsea. Kjo gje do te ndodhe per nje shifer rreth 20 milione euro ne total”.

“Kjo oferte eshte e ndare ne 15 milione euro dhe 5 milione euro bonuse. Jane nje shitje e rendesishme per Inter qe ka hedhur syte menjehere diku tjeter”.

“Nje pjese e mire e ketyre parave mund te perdoren keshtu nga zikalterit per te blere direkt Manuel Akanji nga Borussia Dortmund”.

“Inter, ka pritur qe te shitet njehere Casadei qe te ishte e bindur per te bere nje levizje te rendesishme ne prapavije”.

“Normalisht tani topi ka kaluar te Borussia Dortmund, nderkohe qe pritet edhe nje drite jeshile nga Steven Zhang”.

“Ne fakt, plani i Marottes ka qene gjithmone ky: sapo te rekuperoheshin pak para ne treg, direkt nje sulm per Akanji dhe Acerbi per te kurre nuk ka qene nje zgjedhje e pare”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.