Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

1,254 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter dje Inzaghi ka dhene nje lajm te madh por mund t’ju kete shpetuar: “Ai per here te pare ka pranuar se…”

Inter dje Inzaghi ka dhene nje lajm te madh por mund t’ju kete shpetuar: “Ai per here te pare ka pranuar se…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme Inter ka luajtur nje ndeshje miqesore me skuadren e Luganos dhe djemte e tij kane fituar me rezultatin 1-4.

Ka qene nje ndeshje e luajtur shume mire ku shume nga lojtaret zikalter jane paraqitur mire dhe pse ka qene vetem ndeshja e pare.

Nderkohe, sipas La Gazzetta dello Sport, diten e djeshme Simone Inzaghi ka dhene nje lajm te madh, por disave mund ti kete shpetuar.

“Nuk eshte hera e pare ne fakt qe Inter shihet te luaje ndryshe qe kur ka filluar grumbullimi ne Appiano Gentile”.

“Dicka te tille e kishte bere edhe ndaj Fc Milanese, ku zikalterit kishin pare Correan si trekuartist ne fushen e lojes, pas dy sulmuesve”.

“Ne fillim kishte hipoteza por tani vete Inzaghi e ka pranuar. Ai ka thene perpara mediave qe po e mendon seriozisht si nje mundesi kete formacion”.

Fjalet e tij kane qene keto:

“Formacioni 3-4-1-2 eshte nje zgjidhje. Sistemi yne eshte nje tjeter, por me sulmuesa te medhenj ne dispozicion, mund te bejme disa ndryshime here pas here si ne kete rast”.

“Jane fjale te rendesishme, jane fjale qe paralajmerojne qe Inter ne kete sezon pritet te jete nje tank i vertete ne sulm. Edhe pse duhet pare se si do te ece ky eksperiment me tej.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.