Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

127 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Dnipro, formacionet e mundshme: Hernanes pas Icardi dhe Osvaldo, Guarin mesfuhor ne te djathte. Mateo Kovacic ne tribune?

Inter-Dnipro, formacionet e mundshme: Hernanes pas Icardi dhe Osvaldo, Guarin mesfuhor ne te djathte. Mateo Kovacic ne tribune?
Bujar Berishaj

Inter-Dnipro, eshte ndeshja e parafundit ne grup, me nje veshtrim te vogel tek trasferta e Romes. Sipas lajmeve te fundit qe vijne nga FcInterNews.it, Mateo Kovacic dhe Rodrigo Palacio nuk do te luajne ne kete ndeshje, te pakten nga fillimi sa i perket Rodrigos.

Nderkohe, Magjistari i Linzit (Kovacic), duhet te pushoj per te mos rrezikuar pas nje goditje te marr ne kembe ne dergy, mund te jete ne pankine. Ne porte duhet te nis Handanovic, qe qeshte na avantazh kundrejt Carrizos. Duket qarte qellimi i Roberto Mancinit: rikthimi tek fitorja e cila mungon qe nga ndeshja me Sampdorian.

INTER (4-3-1-2) – 1 Handanovic; 14 Campagnaro, 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 55 Nagatomo; 17 Kuzmanovic, 18 Medel, 13 Guarin; 88 Hernanes; 7 Osvaldo, 9 Icardi.

DNIPRO (4-2-3-1): Boyko; Fedetskiy, Douglas, Mazuch, Vlad; Rotan, Kravchenko; Bruno Gama, Shakhov, Konoplyanka; Kalinic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.