Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2022

Scroll to top

Top

1,541 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter do i ofroje Romes lojtare qe askush nuk e pret per Nainggolan: ja emrat

Corriere – Inter do i ofroje Romes lojtare qe askush nuk e pret per Nainggolan: ja emrat
Inter Club Staff

Interi po i studion te gjitha pistat qe te dergojne tek futbollisti i Romes, Radja Nainggolan. 

Pasi vjet u kalua nje vere e tere me emrin e tij ne krye te listes se Interit (sipas mediave), tashme emri i tij eshte rikthyer perseri aty ne maje te deshirave te zikalterve.

Tashme nuk eshte dicka e re qe lojtari pelqehet shume nga Interi dhe se me Spallettin ai ka nje lidhje te vecante, sepse ishte pikerisht tekniku toskan ai qe e beri lojtarin te bente ate kapercimin e kualitetit qe pak lojtare e bejne.

Edhe ai vete nuk do ta refuzonte aspak nje kalim tek Interi, madje flitet se do ta preferonte edhe perpara milionave te skuadrave kineze.

Por sic e permendem edhe ne fund, Interi po e studion mire oferten qe do i beje Romes dhe per kete gje ka shkruar pak me pare Corriere dello Sport qe shpjegon se cfare pritet te beje Ausilio per te arritur tek belgu.

Ja cfare shkruan Corriere:

“Gjeja me e veshtire eshte te bindet Roma te pranoje oferten e Interit. Pikerisht per kete fakt, Ausilio po mendon qe te vere ne dispozicion te Romes disa lojtare aktual te rendesishem te Interit.”

“Ka emra qe do i pelqenin shume tranjerit te Romes, Di Francesco ne ate liste: dy nga lojtaret qe Interi mund te ofroje ne kembim jane ato te Roberto Gagliardinit dhe Matias Vecino, ose pse jo, edhe dy emra te tjere te rendesishem si ai i Candreva aoo Joao Mario. Te mos harrojme as kartonin e Pinamontit qe pelqehet goxha ne Rome.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.