Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, do te kete ristilim ne mbrojtje. Pervec Manolas, nje mbrojtes krahu plus De Vrij?

Inter, do te kete ristilim ne mbrojtje. Pervec Manolas, nje mbrojtes krahu plus De Vrij?
Inter Club Staff

Mund te jete nje Inter me nje mbrojtje 3/4 te re ajo qe mund te paraqitet ne fillim te kampionatit te ri.

Pervec Manolas, i cili eshte objektivi i pare fale fuqise se madhe ekonomike te Suning, do te kete prurje te reja dhe me shume mundesi dy lojtare te tjere ne mbrojtje: nje mbrojtes krahu dhe nje qendror. Ne listen e zikalterve eshte edhe Stefan de Vrij, i cili eshte ne skadence kontrate me Lazion sezonin e ardhshem. Me perfaqesuesin e lojtarit tashme Interi ka gjetur marreveshjen, pritet te bindet Lazio.

Ardhja e futbollistit Lazial nuk perjashton aspak blerjen e Manolas. Por nuk duhen nenvlersuar edhe ofertat qe mund te vijne per Murillon. Pavarsisht mos grumbullimit te tij me kombearen, kolumbiani eshte nje nga lojtaret me te vezhguar ne Premier League. Ai, vetem 24 vjec, pelqehet shume ne Angli per shkak te fizikut te tij dhe shpejtesise.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.