Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

558 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Dortmund, ka nisur tratativa per Dalbert: ka distance sa i perket formules se transferimit

Inter-Dortmund, ka nisur tratativa per Dalbert: ka distance sa i perket formules se transferimit
Bujar Berishaj

Dite me pare fcinternews.it kishte raportuar per nje interesim te Borussia Dortmund per Dalbert.

Nderkohe sot eshte Tuttosport ajo qe thote se klubi gjerman eshte me te vertete i interesuar per sherbimet e mbrojtesit brazilian.

Gazeta torineze thote se aventura e brazilianit te Interi eshte ne perfundim dhe trajneri i ri i gjermaneve Lucien Favre (ish-trajner i Nices ku edhe ka punuar bashke me mbrojtesin) ka keshilluar dirigjentet e Dortmund qe ta blejne.

Tratativa mes Interit dhe Borussia Dortmund ka nisur menjehere, shkruan Tuttosport, por per momentin ka nje distance rreth formules.

Kujtojme qe Dalbert ka ardhur nga Nice te Inter per 20 milione euro plus bonuse dhe pikerisht per kete arsye klubi zikalter synon qe te arrij nje marreveshje per nje huazim me obligim blerje nga ana e klubit gjerman.

Keta te fundit ne anen tjeter propozojne nje huazim me te drejte blerje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.