Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,283 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Doyen ka propozuar Lucas Lima: ja lajmet e fundit!

Inter Club Staff

Blerja e shimices se aksioneve te Interit nga ana e Suning Holdings Group ka pasur nje efekt te menjehershem ne merkato: Tani klubi zikalter e shikon veten qe ti vijne lojtaret e ti ofrohen.

Kjo gje ka ndodhur per shembull me Doyen Sports, fondi i investimeve qe zoteron perfaqesimin – nder te tjera, edhe te Brozovic – e Lucas Lima dhe e ka ofruar kete te fundit tek Interi. Lima eshte nje mesfushor shume i talentuar i Santos, luan me kombetaren braziliane dhe eshte i datelindjes 1990. Problemi qendron tek fakti se ai eshte ekstrakomunitare dhe Interi nuk e llogarit kete piste, duke pare se per ate vend mund te bleje Toure ose Alex Teixeira nga Suning.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.