Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,909 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, drejt derbyt: nga sot provat taktike. Medel dhe Miranda te sigurte. Banega…

Inter, drejt derbyt: nga sot provat taktike. Medel dhe Miranda te sigurte. Banega…
Inter Club Staff

Sot, Stefano Pioli, do te nise provat taktike ne prag te derbyt ne te gjithe titullaret te sapokthyer nga kombetaret respektive.

Ish-tekniku i Lazios, do te shohe gjendjen e Medel, Banega, Miranda dhe Murillo sot. Kiliani dhe braziliani jane praktikisht te sigurte si tutullare, ndersa argjentinasi dhe kolumbiani varen nga Brozovic dhe Ranocchia. Ne ndeshjen e djeshme per te zevendesuar Mirandan dhe Murillon qe nuk ishin, Pioli ka futur si titullar Ranocchian dhe Samuel, bashkpunetorin e ri teknik. Ne derbyn e fundit te fituar ne shtepine e Milanit, ai qe shenoi ne 07 tetor 2012, ishte Samuel dhe ka qene ne formacion edhe Samir Handanovic. Nderkohe per ndeshjen e se dieles eshte rekuperuar edhe Ansaldi i cili dje ka luajtur ne krahun e majte dhe ne ate te djathte ka qene D’Ambrosio. Nderkohe ne sulm eshte provuar Perisic dhe Eder.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.