Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,527 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter drejt USA. Shans i arte per te rinjte dhe shume te dashurin Pinamonti! Ja detajet…

Inter drejt USA. Shans i arte per te rinjte dhe shume te dashurin Pinamonti! Ja detajet…
Inter Club Staff

Fillon sot turneu veror ne USA me nisjen e skuadres nga Malpensa per nje cikel miqesoresh me kater teste ndermjet 19 dhe 30 Korrikut.

Me shpejtesi, Interi do te perballet me Real Salt Lake, PSG, Estudiantes dhe Bayern Munich. Duke pare se lojtaret e kombetareve jane ene me pushime, ata do te sterviten ne Brunico duke filluar nga 20 korriku me Primaveren (Banega, Brozovic, Perisic, Murillo, Eder, Medel, Andreolli dhe Di Gregorio) e ky keshtu do te jeten je shans i arte per lojtaret e rinj te Primaveres qe do te jene te grumbulluar me skuadren e pare.

Nder lojtaret e rinj, sigurisht qe Pinamonti eshte me pozitivi duke pare dy miqesoret e para ne Riscone. Eshte edhe me i riu nga te gjithe nder te tjera sepse ka lindur ne vitin 1999. Kunder austriakeve te Wattens ka luajtur pjesen e dyte duke i shkuar shume afer golit edhe nga jashte zone. Kunder bullgareve te CSKA e ka nisur nga fillimi (gjithmone perkrah Palacios) ku fitoi nje penallti qe e gjuajti po vete, por e humbi per fat te keq sepse ja priti portieri kundershtar. Pinamonti ka treguar sek a karakter dhe personalitet duke pare se perkrah tij ishin lojtare si Palacio dhe Kondogbia. Shoket e skuadres shohin tek ai nje lojtar teper te ri te talentuar dhe kete gje shume ja kane thene perballe ne dhomat e zhveshjes.Te gjithe presin nje shperthim te Andreas por edhe shume qetesi perreth tij qe te zhvilloje nje rritje graduale pa djegur etapat qe te mos ndjeje presion.

Nderkohe skuadra ka nisur me kemben e mbare sezonin e ri nga ana fizike (nga ana e rezultateve jo dhe aq). Ne ditet e para te punes atletike, asnje lojtar nuk eshte ndalur per probleme muskulare. Nderkohe ata qe kane pasur probleme nga sezoni i kaluar si Andreolli apo Radu, kane vazhduar me rekuperimin e tyre. Me sezonin e ri ka filluar edhe nje program i ri nga klubi: «Inter Academy Digital Experience», laboratori veror per femijet e moshave 10 deri ne 14 vjec dhe i dedikohet futbollit dhe botes dixhitale. Ne pritje te Amerikes, keto jane lajmet e fundit nga mediat per sa i perket turneut.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.