Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,190 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, drejtuesit kane mbetur te habitur kur Conte i ka komunikuar vendimin per Dalbert: “Dua qe ta hiqni nga merkato.”

Inter, drejtuesit kane mbetur te habitur kur Conte i ka komunikuar vendimin per Dalbert: “Dua qe ta hiqni nga merkato.”
Inter Club Staff

Interi per momentin eshte nje kantier i madh ndertimi sepse Conte menjehere sa ka ardhur ka filluar te punoje me modulin e ri dhe ka hasur jo pak probleme. 

Nderkohe qe shume futbolliste jane pershtatur, te tjere jane pare si jo adapt me projektin e ri dhe jane nxjere ne shitje.

I fundit qe e ka pesuar ka qene Ivan Perisic: kroati nuk ja ka dale dot te binde tranjerin e Interit as per krahun e majte te mesfushes e as per rolin e sulmuesit.

Por nese per kete ishte krijuar nje ide, ajo qe ka habitur drejtuesit e Interit (Marotten, Ausilion dhe Zhang) ka qene vendimi qe Conte ka marre per Dalbert.

Keto kane qene fjalet e Contes per drejtuesit: “Perisic nuk pershtatet aspak me skemat tona, por ai qe me ka habitur eshte Dalbert. Ka me te vertete shume kualitete dhe mendoj se mund te rritet akoma me shume ne te ardhmen.”

“Kam mbetur i habitur dhe prandaj dua nga ju qe ta hiqni nga merkato dhe te qendroje ketu. Do te provohet vazhdimisht per rolin e mesfushorit te krahut qe ben te gjjithe krahun e majte perpara dhe mbrapa.”

“Do te jete ai dhe Asamoah dy anesoret tane ne te majten e ne ndihme te tyre edhe Dimarco.”

Keshtu, eshte dashur ndryshimi i skemes qe Dalbert te beje qe nje tranjer tek Interi ta konsideroje seriozisht ate. Sepse me kete modul ai duhet te mbroje, por jo aq shume sa ne nje skeme me 4 mbrojtes ku vetem dy jane qendrore. Ne kete menyre ai ndihmohet prapa nga Skriniar dhe te tjeret.”

“Interi po shikonte edhe per zevendesues per Dalbert ku njeri nga emrat ishte Fares, por shperthimi i Dalbert kete vere ka anulluar cdo tratative per te. Per momentin braziliani qendron.”

Kush do te ishte ai qe do te kishte vene bast per kete me ardhjen e Contes? Me siguri askush, por Dalbert ja ka dale. Te pakten deri me tani.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.