Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

342 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, as Eriksen dhe as Nainggolan: Conte deshiron ta largoje nje tjeter lojtar me force: Marotta kunder?

Inter, as Eriksen dhe as Nainggolan: Conte deshiron ta largoje nje tjeter lojtar me force: Marotta kunder?
Inter Club Staff

Conte duket se po komandon gjithcka. E inter, eshte gati ta kenaqe tranjerin e saj ne markaton e ardhshme te lojtareve.

Tranjeri zikalter ne fakt ka shprehur qartesisht deshiren qe te kete nje skuader me te paktet ne numer dhe ka qene nje kerkese e kuptueshme.

Te kesh nje lojtare te shumte ne skuader nderkohe qe Interi eshte ne lufte vetem per Serie A, mund te jete nje problem.

Pse? Duke qene se ka me pak ndeshje, me pak lojtare mund te aktivizohen dhe keshtu shume lojtare mund te jene te pakenaqur me minutazhin e tyre.

Pakenaqesia mund te sjelle prishje te harmonise ne grup dhe Conte e di kete gje me mire se te gjithe, duke pare se ka pasur probleme ne te kaluaren.

Por nderkohe qe pritet te largohet Eriksen, Vecino, apo Nainggolan, duket se Conte po kerkon te largoje Ivan Perisic mbi te gjitha.

Ai e di qe nese Eriksen apo Nainggolan nuk gjejne skuader, mund te qendrojne, por deshiron nje prekje nderkohe ne krahun e majte te mesfushes, ku Perisic nuk e bind aspak.

“Tranjeri nuk eshte aspak i bindur – tregon Corriere dello Sport – dhe i ka kerkuar Marottes qe te gjeje nje sistemim edhe per te.”

“Por nga Marotta nuk eshte se ka pasur ndonje pergjgjie te menjehershme, sepse nuk e di sa do e arrije dicka te tille. Jo per gje, por per Interin do te jete super e veshtire te gjeje edhe zevendesues per te edhe ne rast largimi…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.