Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

1,137 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Dzeko ka nje prioritet te madh: “Ja cfare i ka komunikuar klubit diten e djeshme: deshiron te…”

Inter, Dzeko ka nje prioritet te madh: “Ja cfare i ka komunikuar klubit diten e djeshme: deshiron te…”
Inter Club Staff

Rikthimi i tij ne Milano eshte parashikuar per diten e merkure, por Edin Dzeko i ka pershpejtuar etapat dhe eshte kthyer ne Appianp Gentile qe diten e djeshme.

Nje sinjal i rendesishem ky nga sulmuesi boshnjak qe pertej zerave te shumte te merkatos, duket se i ka idete e qarta.

“Ai ne kete moment, nuk ka asnje deshire dhe vullnet per tu larguar nga Interi. E ka te vendosur kete gje tashme”.

“Ne mendjen e tij nuk eshte aspak nje largim nga Inter kete vere dhe kete gje ja ka komunikuar edhe klubit disa here”.

“Nderkohe, me Inzaghin kete gje e ka treguar edhe me fakte, ne te gjitha komunikimet qe ka pasur me tranjerin e tij.”

“Deshira e tij per tu kthyer ne fushe eshte shume e madhe edhe pse minutat do te jene teper te pakta kete sezon ne krahasim me ate te shkuarin”.

“Rikthimi i Lukaku dhe dyshja qe ai formon me Lautaron eshte nje problem i madh per Edin Dzeko per t’ju afruar formacionit”.

“Gjithesesi, titullar apo rezerve, per Edin ndryshon shume pak: prioriteti i tij eshte qe ky sezon ta gjeje tek Interi. Kaq, asgje me shume. Te tjerat sipas tij do i vendose stervitja dhe fusha”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.