Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

303 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, e ardhmja ende per tu vendosur per Miranda: rinovim apo largim ne fund te sezonit?

Inter Club Staff

Kontrata e brazilianit zikalte skadon ne qershor 2019.

Ne skuadren zikalter vazhdojne punimet ne prag te sezonit te ri.

Drejtuesit zikalter ne radhe te pare po mendojne per mbrojtjen ku po negocionet me De Vrij dhe Asamoah te cilet mendohen se jane shume afer Interit.

Ai qe ka nje pikepyetje te madhe siper kokes se tij eshte Joao Miranda.

Braziliani i cili ka shenuar me Selecaon dje ne miqesoren kunder Rusise, ka nje kontrate qe i skadon ne 30 qershor 2019, por veshtire se do te prese fillimin e sezonit te ri per te vendosur te ardhmen e tij.

Sipas asaj qe thote La Gazzetta dello Sport, lojtari deshiron te beje edhe nje vit tjeter ne Europe pas boterorit.

Problemi me i madh per kete deshire te brazilianit eshte ardhja e mundshme e De Vrij i cili do te vinte per te luajtur titullar ne Milano se bashku me Skriniar.

Ne kete rast, Miranda mbase do te kerkonte largimin edhe pse Interi nje rezerve luksi si Miranda nuk do e kishte aspak problem, por ky vendim i takon plotesisht brazilianit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.