Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

511 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, e mbani mend ceshjten Alvarez? “Sunderland denohet perseri nga gjykata: do paguaje plot…”

Inter, e mbani mend ceshjten Alvarez? “Sunderland denohet perseri nga gjykata: do paguaje plot…”
Inter Club Staff

Me ne fund eshte mbyllur edhe beteja e fundit ligjore ndermjet ish-lojtarit te Interit, Ricardo Alvares dhe klubit te Sunderland.

Te gjithe e mbajne mend kete klub, per arsye te problemeve qe ata kane pasur me transferimin e Rickyt nga Interi ne Premier League.

Zikalterit perpara disa vitesh e huazuan lojtarin ne Angli me te drejte blerje qe do te behej nje detyrim blerje ne rast se Sunderland do te qendronte ne Premier League.

Keshtu ndodhi por Sunderland pretendonte se nuk duhet ta blinte lojtarin, duke e kthyer mbrapsht ne Milano, dhe duke mos paguar Interin edhe pse qendroi ne Premier League sepse pretendonin se lojtari kishte kryer nje operacion ne gju per faj te Interit.

Por nga ky mes, Interi fitoi gjyqin ne ate kohe dhe morri parate qe i takonin nga transferimi i Ricky Alvarez. Por nuk mbaron me kaq, aspak.

Keshtu, me vendimin e djeshem, klubi anglez do te jete e detyruar te paguaje rreth 5,3 milione euro rroge per lojtarin argjentinas.

Kjo sepse Alvarez kishte paditur Sunderland per mos pagimin nga ana e tyre te rroges se lojtarit.

Klubi anglez keshtu eshte denuar qe te paguaje 4 milione e 770 mije sterlina me nje vendim te formes se prere.

Nje tjeter humbje per Sunderland, qe transferimi i Ricky Alvarez i ka keshtuar vertete sa “qimet e kokes”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.