Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

222 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter e mbyll me lavdi dhe Gazzetta zbulon: “Ja disa super rekorde qe Interi ka thyer: ka arritur edhe te…”

Inter e mbyll me lavdi dhe Gazzetta zbulon: “Ja disa super rekorde qe Interi ka thyer: ka arritur edhe te…”
Inter Club Staff

Ka qene nje ndeshje shume e njeanshme ajo dje sipas La Gazzetta dello Sport, e cila shkruan se Interi e ka ‘shtypur’ totalisht Udinesen.

“Nese nuk do ta dinte njeri se Interi e kishte te fituar tashme Skudeton, te gjithe do te mendonin se per zikalterit kjo ishte nje ndeshje jete a vdekje.”

“Mjafton te shikoje grinten e Lautaros i cili edhe rrezikoi shume pas nje perplasje me Becaon e Udineses.”

“U mendua si nje ndeshje miqesore por nuk ishte aspak e tille dhe Interi perfundoi duke e shkaterruar Udinesen 5-1.”

“Por Interi ka thyer nej rekord tjeter diten e djeshme: ka arritur qe te munde ne nje sezon te vetem te 19 skuadrat e Serie A.”

“I ka mundur te pakten njehere ne te dyja fazat. Nje tregues i forte dhe i madh se ky Skudeto per Interin eshte i stramerituar.”

“Por kujdes, sepse ka edhe rekorde te tjera: jane 91 piket e grumbulluara nga skuadra e Contes, qe jane shume.”

“Nderkohe, Interi eshte shpallur edhe mbrojtja me e mire e Serie A me 35 gola te pesuar dhe me nje sulm atomik me 89 gola te shenuar.”

“Ky eshte rekordi i trete me i mire ne histori: 107 gola te shenuar ne 50-51 dhe 99 gola ne 49-50”, e mbyll shkrimin e saj La Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.