Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,064 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, e pabesueshme: “Ja sa milione euro ka kerkuar Lotito nga zikalterit per Acerbin. Plot…”

Inter, e pabesueshme: “Ja sa milione euro ka kerkuar Lotito nga zikalterit per Acerbin. Plot…”
Inter Club Staff

La Repubblica duket se i ka habitur te gjithe me nje lajm diten e sotme per sa i perket te ardhmes se Francesco Acerbi.

Ky i fundit eshte shume i perfolur ne merkato, dhe ne ditet e fundit, ai eshte lidhur edhe me nje kalim te mundshem tek Inter.

Sipas disa mediave, Inzaghi e ka kerkuar Acerbin te drejtuesit si zevendes te Ranocchias ne skuader.

Ai e ka stervitur me pare Acerbin dhe e shikon ate si nje lojtar me eksperiencen e duhur per te qene zevendesues ne skuader.

Gjithesesi, deri me tani, Marotta dhe Ausilio kane qene teper te ftohte per kete operacion per shume arsye.

Nderkohe, sipas nje lajmi te fundit nga Repubblica, shifra qe Lotito, Presidenti i Lazios ka kerkuar per Acerbin eshte e cmendur.

“Edhe pse Acerbi tashme eshte nje 34 vjecar qe ne shkurt te vitit te ardhshem do te mbushe 35 vjec, Lotito e vlereson shume”.

“Ai ka kerkuar 5 milione euro nga klubi zikalter pas kerkeses se Inzaghit dhe po shpreson qe tekniku ta kerkoje me ngulm qe te perfitoje sa me shume nga Acerbi qe duket se nuk ka te ardhme ne Rome”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.