Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

445 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, e sigurt nje shitje e madhe ne vere? Gazzetta zbulon: “Eshte e sigurt. Nuk ka me asnje dyshim sepse…”

Inter, e sigurt nje shitje e madhe ne vere? Gazzetta zbulon: “Eshte e sigurt. Nuk ka me asnje dyshim sepse…”
Inter Club Staff

Largimi nga Inter i nje lojtari te rendesishem ne vere mund te jete shume i mundshem per te financuar merkaton.

Per kete La Gazzetta dello Sport diten e sotme flet me siguri, dhe tregon edhe ate qe pritet te ndodhe gjate merkatos se ardhshme.

“Ne kete moment qe po flasim, nje largim i nje titullari te Simone Inzaghit eshte shume e mundshme per te mos thene e sigurt.”

“Nuk do te jete e thjeshte qe Interi te mbaje skuadren ne formen qe ka sot sepse dicka do te duhet te ndryshohet.”

“Nje big do te largohet dhe emri me i perfolur deri me tani ka qene De Vrij i cili edhe nuk ka bindur ne kete sezon.”

“Por lojtari eshte ne skadence ne 2023 dhe Inter mund te vendose sakrifikimin e tij ne Premier League per nje plusvalence te madhe.”

“Tek Inter jane shume te bindur nderkohe qe ligji i futbollit ndodhet te rigjenerimi i skuadres dhe ne gjetjen e lojtareve funksionale per projektin.”

“Kete gje Marotta e ka bere edhe te Juventusi, ku ai cdo sezon shiste nje lojtar per te te blere te tjere funksionale. E njejta gje do te ndodhe me Interin. Sidomos ne nje kohe krize financiare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.