Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 25, 2019

Scroll to top

Top

729 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Eintracht, ja formacioni qe do te hedhe ne fushe Spalletti: ai ka vetem nje dyshim!

Inter-Eintracht, ja formacioni qe do te hedhe ne fushe Spalletti: ai ka vetem nje dyshim!
Inter Club Staff

Po afrohet takimi me sfiden decizive te Europa League kunder Eintracht Frankfurt. 

Interi i Luciano Spallettit luan kalimin ne turin tjeter me nje skuader super te reduktuar ndermjet shume skulifikimesh, demtimesh dhe lojtare qe smund te perdoren dot per shkak te listes UEFA.

Duke hequr tre portieret dhe 5 lojtaret e Primaveres, tekniku zikalter ka vetem 12 lojtare per 10 role ne fushe, ku njeri prej tyre eshte Brozovic i cili ka nje demtim muskular (e pesoi te dielen ndaj Spal).

Prandaj sot pritet qe per Spallettin te jete nje Inter me formacion te detyruar ne fushe.

Pothuajse te tre gazetat me te medha italiane sportive tregojne se Spalletti do te luaje me kete formacion sot: perpara do te jete Politano i cili do te luaje si 9 e fshehur, me Candreva dhe Perisic ne krah. Skriniar do te kaloje ne mesfushe edhe pse nuk perjashtohet mundesia te te luajturit me 3 mbrojtesa qendre.

Keita nderkohe do te jete e vetmja arme ne dispozicion nga pankina (duke i hequr lojtaret e Primaveres).

Ky eshte formacioni i mundshem i Interit sipas Gazzetta dello Sport:

Inter (4-2-3-1): Handanovic; Cedric, de Vrij, Ranocchia, D’Ambrosio; Vecino, Skriniar; Candreva, Borja Valero, Perisic; Politano. A disp.: Padelli, Zappa, Brozovic, Schirò, Merola, Esposito, Keita.

Ky eshte formacioni i mundshem i Eintracht sipas Gazzetta dello Sport:

Eintracht (3-4-1-2): Trapp; Hasebe, Hinteregger, N’Dicka; da Costa, Rode, de Guzman, Kostic; Gacinovic; Jovic, Haller. A disp.: Ronnow, Falette, Russ, Willems, Paciencia, Tawatha, Stendera.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.