Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,862 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Empoli, Pioli e kishte studiuar mire ndeshjen. Por kthesa ne loje ndodhi kur…

Inter-Empoli, Pioli e kishte studiuar mire ndeshjen. Por kthesa ne loje ndodhi kur…
Inter Club Staff

Pioli beri qe te mos ndihej mungesa e Icardit, Perisic, Brozovic dhe Banega duke riporpozuar modulin e Torinos duke kerkuar intensitet dhe presing. 

Levizjet e Palacios dhe Eder kane vene ne veshtiresi te madhe Empolin, por deciziv ka qene dominimi i mesfushes se perbere nga Kondogbia dhe Gagliardini. Kthesen ne lojen zikalter faktikisht e beri Handanovic ne pritjen qe beri ndaj Krunic dhe ky episod ndryshoi komplet rrjedhen e lojes. Nese boshnjaku do te kishte shenuar, Empoli do tek ishte barazuar 1-1 dhe ndeshja mund te kishte ndryshuar totalisht me Interi qe do te hidhej ne sulm e tera per te arritur golin. Interi kthehet keshtu tek fitorja, pas nje humbjeje ndaj Juves ndeshjen e fundit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.