Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

300 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, emri me i ri ne merkato eshte Alaba: ja detajet, ai ka nje sponsor te vecante!

Inter, emri me i ri ne merkato eshte Alaba: ja detajet, ai ka nje sponsor te vecante!
Inter Club Staff

“Jam shume besimplot per zgjatjen e kontrates se ketyre tre lojtareve”, ka deklaruar presidenti i Bayern Munich, Herbert Hainer.

Dhe lojtaret qe presidenti i klubit gjerman permend jane Manuel Neuer, Thiago Alcantara dhe David Alaba.

Neser per dy te paret diskutimet jane shume te avancuara, situata per austriakun eshte komplet e ndryshme.

Mbi lojtarin nuk eshte vetem Barcelona, por edhe klube shume te medha angleze dhe italiane me Interin ne krye.

Sipas asaj qe tregon Sport1, klubi zikalter po ndjek me kujdes situaten e Alaba pas imputit te Antonio Contes qe e ka deshiruar lojtarin qe kur ka qene tek Chelsea. Eshte pikerisht tekniku sponsori i tij i vecante.

Perpara emergjences se pandemise, ideja e Alaba dhe agjentit te tij ishte qe te largohej drejt Spanjes, por tani situata ka ndryshuar edhe pse nje transferim ne Itali ose Angli duket i veshtire, por aspak i pamundur.

Zahavi agjenti i ri i Alaba, eshte ne kontakt me shume klube te rendesishme dhe per momentin nuk po diskutohet ne menyre konkrete me Bayern Munich.

Negociatat do te rifillojne vetem kur super agjenti te rikthehet ne Munich, por Interi ne kete moment po ndjek me shume kujdes situaten e lojtarit qe vetem disa jave me pare ka deklaruar: “Tek Bayern jam mire, por mund te vleresoj te ndermarr nje rruge tjeter”.

Ky ka qene nje mesazh i qarte per klubet e interesuara per te tregon Sport1, dhe Interi ka kerkuar informacione per situaten e tij edhe tek Bayern sepse zikalterit kane ceshtje merkato me bavarezet qe nuk jane zgjidhur ende si ajo e Perisic por mbi te gjitha kane mardhenie shume te mira.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.