Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,718 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Eriksen flet agjenti i tij: “Christian nuk dorezohet. Ne kete moment ai me ka thene se deshiron ti falenderoje te gjithe.”

Inter, Eriksen flet agjenti i tij: “Christian nuk dorezohet. Ne kete moment ai me ka thene se deshiron ti falenderoje te gjithe.”
Inter Club Staff

Christian Eriksen eshte mire. Pasi ka trembur nje bote te tere dhe pasi ka rrezikuar jeten ne ate renie ne fund te pjeses se pare te Danimarke-Finlande, mesfushori eshte mire.

Lojtari ndodhet qe te shtunen pasdite ne Rigshospitalet te Copenaghen dhe eshte rrethuar nga dashuria e gruas Sabrina dhe prinderit e tij.

Por perkrah tij eshte edhe teelfoni qe bie dhe merr mesazhe ne pafundesi ne drejtim te Christian: shume, shume mesazhe.

Eriksen – tregon La Gazzetta dello Sport- flet me shoket e kombetares, me ata te Interit, por edhe me shume pak persona te tjere ku ndermjet tyre eshte agjenti-shok, Martin Schoots.

“Jemi degjuar dje ne mengjes. Ka bere shaka, ishte me humor te mire, e kam degjuar mire. Me eshte dukur mire vertete.”

“Duam te gjithe te kuptojme se cfare i ka ndodhur, deshiron ta beje edhe ai kete gje: mjeket po bejne kontrolle shume te thelluara.”

“Do te duhet pak kohe sepse kjo eshte procedura. Ai ishte shume i lumtur sepse ka kuptuar se sa shume dashuri ka perreth.”

“Ai ka mbetur ne menyre te vecante i prekur nga bota Inter: jo vetem shoket e skuadres me te cilet ka folur me mesazhe, por edhe tifozet e Interit.”

“Christian me ka thene: ‘Une nuk dorezohem’. Ai dhe familja e tij duan te falenderojne te gjithe boten qe i ka qendruar afer ne kete moment.”

“Te gjithe jane te shqetesuar. Tani duhet vetem te pushoje. Me te eshte vetem gruaja e tij dhe prinderit e Christian.”

“Edhe neser (sot) do te qendroje ne vezhgim dhe mbase edhe te marten. Por ne cdo rast do duhet te bejme tifo per shoket e tij kunder Belgjikes.”

“Christian do i shohe dhe do i mbeshtese njesoj sikur te ishte ne shkallet e stadiumit me ta. Ai eshte shume i lidhur me skuadrat e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.