Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

801 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Eriksen i prish planet Interit? “Ja vendimi i fundit qe ai ka marre. Nuk do t’ja dije aspak per…”

Inter, Eriksen i prish planet Interit? “Ja vendimi i fundit qe ai ka marre. Nuk do t’ja dije aspak per…”
Inter Club Staff

Tashme prej muajsh me valixhe ne dore, largimi i tij nga Milano duket si dicka e sigurt nga te gjithe: qe te mediat e deri tek tifozet.

Por edhe pse largimi i tij duket i sigurt, destinacioni eshte ende i panjohur per Christian Eriksen e keto dyshime shtohen dite pas dite.

Ne oret e fundit eshte perfolur shume per nje transferim te tij ne Premier League, duke lene menjane pisten Paris Saint Germain.

Por me sa duket, asgje nuk eshte e sigurt ne kete moment, sepse ai vete ka marre nje vendim te rendesishem qe mund te prishe planet e Interit.

“Interi eshte gati ta heqe nga skuadra per shka kte vullnetit te Antonio Contes, por danezi nuk ka ndermend te largoje aty ku do Interi.”

“Per shembull, ai nuk pranon kurresesi qe te shkoje te Manchester United sepse mendon se dicka e tille do te ishte nje humbje e madhe per te.”

“Pse? E thjeshte: sepse te gjithe do te thonin qe ai ka deshtuar dhe prandaj u rikthye menjehere ne Premier League.”

“Per kete arsye, ai mund te vendose qe mbase te pakten deri ne vere te mos levize, por edhe nese leviz, te pakten jo ne drejtim te Premier League. Thelle te Christian duket sikur ai deshiron ta provoje edhe njehere me Interin, nese Conte lejon, natyrisht…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.