Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

960 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Eriksen merr nga klubi nje lajm te pabesueshem? “Ai ka thene po: tani mund te…”

Inter, Eriksen merr nga klubi nje lajm te pabesueshem? “Ai ka thene po: tani mund te…”
Inter Club Staff

120 minuta ne fushen e lojes per te gjetur pak drite: Christian Eriksen tashme ka detyren e re qe te pushtoje Interin edhe njehere.

Mesfushori zikalter, duke pare edhe palevizshmerine e merkatos, mund te qendroje vertete ne Milano ne kete janar.

Kete gje thote Calciomercato.com, por edhe Antonio Conte, qe me sa duket ka marre nje vendim bashke me drejtuesit e klubit.

“Ne dakordesi te perbashket, eshte vendosur qe Eriksen te perdoret per aq kohe sa do te jete ne Milano.”

“Kjo sepse Interi nuk deshiron te heqe dore nga nje alternative e vlefshme, duke pare se gjasat e qendrimit jane teper te larta.”

“Conte nderkohe e ka bere me dije edhe publikisht se per sa kohe Eriksen do te jete ne skuader, ai do te trajtohet njesoj me te tjeret.”

Por duket se nje komunikate i ka shkuar edhe keto dite direkt lojtarit, qe ka pranuar me kenaqesi te madhe kete shans.

Pikerisht nga kjo pergjigje e Eriksen burojne edhe fjalet e Contes, i cili ka thene se e vlereson shume Eriksen si lojtar dhe si profesionist.

Ne kete moment eshte e vertete qe per te nuk ka pasur asnje oferte reale apo zyrtare, por qe Interi do e pranonte nje oferte per te, edhe kjo eshte e sigurt (gjithmone nese do te ishte nje oferte e vlefshme).

Interi deri me tani ama nuk ka marre asgje, Ajax eshte terhequr dhe Tottenham me PSG nuk jane bere te gjalle.

Marotta dhe Ausilio jane ne pritje, por nese danezi nuk leviz nga Milano, ai do te jete nje lojtar i perfshire 100% ne projekt.

Pikerisht per kete arsye dhe Conte po mendon qe ta perdore ne nje pozicion ku Interi nuk ka te tjere: ate te zevendesit te Marcelo Brozovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.