Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

668 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Eriksen, ndodh skenari me i papritur? Gazzetta zbulon: “Merite e… Contes. Chris ka degjuar se…”

Inter-Eriksen, ndodh skenari me i papritur? Gazzetta zbulon: “Merite e… Contes. Chris ka degjuar se…”
Inter Club Staff

Per te ardhmen e Christian Eriksen tashme flitet prej javesh. Mesfushori danez, ne merkato ne janarit qe po afrohet, eshte gjithmone e me ne qender te zerave per nje largim te mundshem.

Perdorimi i paket i tij qe i ka rezervuar Antonio Conte ne keto muaj te pare te sezonit, nuk i kane shuar natyrisht zerat per nje largim te mundshem nga Interi qe mbetet shume i mundshem.

Por eshte nje hapje e rendesishme ne drejtim te lojtarit ajo qe tekniku i Interit ka bere diten e djeshme ne konference per shtyp.

Christian do i kete degjuar me siguri fjalet e Contes, qe ka uruar qe Eriksen me ne fund te shpertheje tek Interi.

Ja cfare shkruan La Gazzetta dello Sport: “Eshte pare vertete nje hapje ndaj lojtarit: ‘Po punoj me Christian, ashtu si me te gjithe, per te permiresuar disa aspekte.”

“Ndonjehere ja dal e ndonjehere me pak. Mbase me te do te duhet pak me shume kohe. E me pas mund te shpertheje me talentin qe ka”, ka thene Conte.

Si do i kene rene ne vesh keto fjale danezit qe deri me tani ka luajtur vetem 315 minuta kete sezon, edhe pse per te shperthyer mbeten shume pak ndeshje: kater te tilla e me pas do te hapet merkato.

Por nese Conte ka qene i ndershem ne ate qe ka thene, skenari i qendrimit te Eriksen po fillon te behet i besueshem. Dhe merita per kete do jete e Contes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.