Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

635 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter: Eshte kohe rinovimesh. I pari do te jete Kovacic, me pas nje rinovim i shpejte me…

Inter: Eshte kohe rinovimesh. I pari do te jete Kovacic, me pas nje rinovim i shpejte me…
Inter Club Staff

Brenda muajt Nentor pritet qe ne shtepine Inter te behen disa rinovime kontratash shume te rendesishme.

I pari qe ka arritur marveshjen (flitet per nje kontrate deri ne 2019) eshte, sipas Corriere dello Sport, Mateo Kovacic. Ne javet e kaluara eshte arritur nje marveshje verbale maksimale dhe tani eshte thjeshte ceshte kohe qe te hidhet firma.

E nderkohe, pikerisht pas rinovimit te Kovacic do te vije edhe rinovimi i kontrates se Icardit. Agjenti i argjentinasit, Abian Morano dhe drejtuesit zikalter kane diskutuar shume keto kohe. Qellimi i te dyja paleve eshte qe te gjehet gjuha e perbashket ne ditet ne vazhdim. Por ai qe duket qe e ka super te sigurte rinovimin me Interin njesoj si Kovacic eshte Samir Handanovic te cilit i skadon kontrata ne vitin 2016.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.